WIECZÓR PANTOMIMY

W wieku XX sztuka pantomimy stała się teatrem autonomicznym, całkowicie niezależnym od innych form scenicznych. Pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku wielki mim Marcel Marceau stworzył serię etiud pantomimicznych „Pantomimes de style”, które stały się wzorem języka i zasad tej sztuki dla wielu przyszłych pokoleń. Identyfikacja aktora mima z emocjami, uczuciami, osobami, otaczającym go światem oraz interpretacja zjawisk w nim zachodzących, to istota współczesnej pantomimy.
Od wielu lat w Warszawskim Centrum Pantomimy powstają krótkie formy teatralne realizowane przez aktorów Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz adeptów Studia Pantomimy.
Wystawiane głównie podczas międzynarodowych festiwali, rzadko mogą być prezentowane w Warszawie. Tym razem postanowiliśmy zebrać etiudy, które w ciągu ostatnich 3 lat swoją premierę miały w Berlinie, Pradze i Sankt Petersburgu.
Zapraszamy Państwa na Wieczór pantomimy, podczas którego zaprezentujemy różnorodne oblicza sztuki teatru bez słów.

Bartłomiej Ostapczuk

 

Występują: Ewelina Grzechnik, Karina Saczuk, Paulina Staniaszek, Renata Birska, Magdalena Kultys,
Karolina Stanisławska, Justyna Filinowicz, Małgorzata Watras, Wojciech Rostowski

Opieka artystyczna: Bartłomiej Ostapczuk

czas trwania: 70 minut bez przerwy

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa