WE KEEP COMING BACK

,,My wciąż powracamy"

Po sukcesie na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie w 2016 roku do Polski powraca kanadyjski Teatr Selfconscious ze sztuką: „We Keep Coming Back”. Tym razem trasa obejmuje pięć miast: Kraków, Lublin, Warszawa, Wrocław i Białystok.

Stworzony przez międzynarodowy zespół artystów spektakl „We Keep Coming Back” opowiada prawdziwą historię pierwszej podróży Michaela Rubenfelda oraz jego matki Mary Berchard do Polski, gdzie towarzyszy im Katka Reszke (badaczka kultury polsko-żydowskiej, dokumentalistka i autorka książki „Powrót Żyda”).

Decydując się na tę podróż Michael ma nadzieję, że zmierzenie się z bolesną historią jego przodków – ocalonych z Holokaustu, pomoże jemu i jego matce zbliżyć się do siebie i odbudować rodzinne relacje.

Historia przybiera niespodziewany kierunek, kiedy Michael i Mary zaczynają poznawać Polaków, którzy tak samo jak oni poszukują utraconych wątków tożsamości oraz odkrywają odradzający się świat kultury żydowskiej w Polsce.

Spektakl „We Keep Coming Back”, prezentowany jest w niebanalnej multimedialnej oprawie, w której wykorzystano materiały audiowizualne oraz nagrania archiwalne którym towarzyszy muzyka na żywo.

W spektaklu występują Michael Rubenfeld, jego matka Mary Berchard oraz Katka Reszke.

Po spektaklu odbędzie się dyskusja z udziałem twórców.

twórcy: Michael Rubenfeld i Sarah Garton Stanley, Katka Reszke i Mary Berchard
reżyseria: Sarah Garton Stanley
występują: Mary Berchard, Katka Reszke and Michael Rubenfeld
scenografia Trevor Schwellnus
dźwięk: Lyon Smith
producent wykonawczy: Kalina Janik
video: Katka Reszke
produkcja: Michael Rubenfeld, Marta Szarzyńska


wiadomości

 


więcej aktualności

 

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa