Dramatyczny w unijnym projekcie rozwoju współczesnej dramaturgii

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy jako jedyny w Polsce weźmie udział w europejskim projekcie „Fabulamundi”, którego celem jest rozwój i promocja współczesnej dramaturgii. Unia Europejska wsparła najbliższą edycję sumą ponad 1 600 000 euro. To jeden z zaledwie 15 dużych projektów wspartych finansowo przez program Kreatywna Europa, na który nadesłano 111 aplikacji.

"Fabulamundi. Playwriting Europe" to zakrojona na szeroka skalę platforma współpracy między teatrami, festiwalami i organizacjami kulturalnymi w Europie. II edycja Fabulamundi pod hasłem „Ponad granicami” odbędzie się w latach 2017-2020 w 10 krajach (Włochy, Francja, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Austria, Belgia, Polska, Wielka Brytania, Czechy) oraz we współpracy z ośmioma kolejnymi państwami.

W projekcie oprócz warszawskiego Teatru Dramatycznego wezmą udział: Teatrul Odeon (Rumunia), Associazione Culturale Area (Włochy), Creative Skillset (Wielka Brytania), Culture Action Europe AISBL (Belgia), Divadlo Leti (Czechy), Fundacio Sala Beckett/Obrador International De Dramaturgia (Hiszpania), Interkulturelles Theaterzentrum (Niemcy), La Mousson D’Ete (Francja), Performing Arts Network & Development Agency – Panda (Wielka Brytania), Ratio Diffusion (Francja), Teatro I Soc Coop Arl (Włochy), Teatrul National Tirgu-Mures (Rumunia) i Wiener Wortstaetten (Austira).

Główne działania w ramach Fabulamundi to: tłumaczenia sztuk i ich udostępnianie wśród współpracujących podmiotów,produkcja i gościnne prezentacje spektakli powstałych w ramach projektu, stworzenie europejskiej sieci dramatopisarzy, warsztaty dla dramatopisarzy, rezydencje artystyczne, klasy mistrzowskie, spotkania z autorami, wymiana doświadczeń z zakresu produkcji spektakli  i promocji współczesnego teatru.

Do głównych zadań Teatru Dramatycznego w projekcie będzie należało m.in.: udział w wyborze dramaturgów i tekstów w Polsce, organizacja spotkań dramatopisarzy, tłumaczenie i publikacja dramatów,  organizacja czytań, warsztatów i rezydencji. Podsumowaniem III edycji będzie europejski festiwal Fabulamundi, na który złożą się prezentacje spektakli powstałych w krajach partycypujących w projekcie oraz warsztaty i spotkania.

Projekt „Fabulamundi” uzyskał wsparcie w ramach Kreatywnej Europy - unijnego programu, oferującego finansowe wsparcie dla sektorów kultury, audiowizualnego i kreatywnych.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa