Dodatkowe pokazy na 37. WST


Bilety na spektakle dla dorosłych Warszawskich Spotkań Teatralnych rozeszły się w tym roku w rekordowym tempie. Miejsc na większość przedstawień nie było już kilka godzin od uruchomienia sprzedaży. Na życzenie widzów organizatorzy WST zdecydowali o dodaniu trzech spektakli - „Wyspy” Teatru Pieśni Kozła, „Iwony księżniczki Burgunda” Moskiewskiego Teatru Narodów i „Najgorszego człowieka na świecie” w reżyserii Anny Smolar, laureatki Paszportu Polityki 2017.

„Wyspa” w reżyserii Grzegorza Brala to poemat wokalno-taneczny inspirowany „Burzą” Szekspira. Wszystko dzieje się tu w oszalałej wyobraźni starca Prospero, zespół dziewiętnastu wykonawców odgrywa wnętrze jego umysłu. Nasycony smutkiem i nostalgią spektakl tworzą aktorzy Teatru Pieśni Kozła z tancerzami uznanego choreografa Ivana Pereza. Zmienia się dzień pokazu spektaklu  - „Wyspę” zobaczymy dwukrotnie  - 30 marca o 19:00 i 22:00. Po pierwszym spektaklu (o 20.30) odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Aleksandra Rembowska, dziennikarka portalu Teatralny.pl.   

Warszawskie Spotkania Teatralne to również miejsce prezentacji dokonań polskich twórców za granicą. Widzowie będą mogli zobaczyć Gombrowiczowską „Iwonę, księżniczkę Burgunda” w reżyserii Grzegorza Jarzyny i koprodukcji Moskiewskiego Teatru Narodów oraz TR Warszawa. Spektakl koncentruje się wokół konfliktu między systemem społecznych norm i zakazów a wolnością jednostki. Dodatkową „Iwonę” zobaczymy 2 kwietnia o 23:00 na Scenie Gustawa Holoubka. Spotkanie z twórcami, które poprowadzi Katarzyna Janowska (redaktor naczelna działu kultury w Onet.pl) odbędzie się około 22.20 po pierwszym spektaklu.

„Najgorszy człowiek na świecie”  to wariacja na temat głośnej książki Małgorzaty Halber o tym samym tytule.  Autorka opisując swoje doświadczenia mierzy się z tabu kobiecego alkoholizmu i przekracza go, traktując nałóg jako symptom czegoś głębszego. „To nie jest spektakl o alkoholizmie ani terapia grupowa, ale próba zrozumienia naszej kondycji ludzkiej”. – mówią twórcy. Dodatkowe przedstawienie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu będzie można obejrzeć 12 kwietnia o 19:00.  Spotkanie z twórcami, które poprowadzi psycholog Ewa Woydyłło-Osiatyńska odbędzie się 11 kwietnia o 23:00.

Bilety na spektakle są dostępne we wszystkich kasach Teatru Dramatycznego i na stronach:http://www.warszawskie.org www.warszawskie.org,  bilety.teatrdramatyczny.pl
 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa