Program XVI. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu
10-19 czerwca 2016 r.


10 VI godz. 18.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
2 DARK TALE - DIE ETAGE SCHOOL OF PERFORMING ARTS/NIEMCY

Z inspiracji dwoma dziełami Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnią i karą” oraz „Graczem” powstał spektakl, który z ironią i szczyptą humoru opowiada o godności, moralności, miłości. Stawką w niebezpiecznej grze, gdzie role i punkty widzenia obracają się jak w ruletce, jest także życie. Przedstawienie jest prezentowane w ramach projektu „Festiwal My Mime”.
czas trwania ok 65 min
 

10 VI godz. 20.00 SCENA IM. G. HOLOUBKA
INFINITA - FAMILIE FLӦZ/NIEMCY otwarcie Festiwalu

Twórcy spektaklu „Infinita” w mozaice dynamicznie następujących po sobie scen, opowiadają o nieuniknionym losie istoty ludzkiej: od narodzin do śmierci. Główną rolę gra tu życie jako twórcza siła, która pozwala nam odnosić triumfy i porażki. Familie Flöz to międzynarodowa grupa twórców teatralnych, m.in. aktorów, muzyków, tancerzy, reżyserów z dziesięciu krajów.
czas trwania ok. 90 min

 11 czerwca godz. 17:00, Scena Przodownik
„ETIUDY”Hamu Academy of Performing Arts in Prague - Czechy

„Etiudy” to cykl krótkich komicznych i poetyckich etiud przygotowanych przez studentów pantomimy pod artystyczną opieką Radima Vizváry i Adama Halaša.

11 VI GODZ. 20.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
LES AIMANTS   - COMPAGNIE MANGANO-MASSIP/FRANCJA

Duet Mangano-Massip opowiada historię związku, w którym nie ma porozumienia i dialogu. Cisza i brak komunikacji prowadzą do końca miłości. Gęste i niemal wyczuwalne cierpienie przenika przestrzeń i daje się odczuć wraz z każdym, nawet najmniejszym ruchem każdej z postaci. Nawet najmniejszy czuły gest daje nadzieję na odbudowanie relacji, jest jak powiew świeżego powietrza.
czas trwania 75 min

12 VI godz. 17.00 SCENA PRZODOWNIK
WIECZÓR ETIUD - WARSZAWSKIE CENTRUM PANTOMIMY/POLSKA

Przedstawienie zbudowane jest z etiud osób uczących się w Warszawskim Centrum Pantomimy pod opieką Bartłomieja Ostapczuka i prezentowane w ramach projektu „Festiwal My Mime”.
czas trwania 60 min.
 

12 VI godz. 20.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
LES COLLECTIONNEURS  - COMPAGNIE HIPPOCAMPE/FRANCJA

Z pomocą postaci kolekcjonera, Josepha Lewisa, twórcy skłaniają nas do zastanowienia się nad mnogością i różnorodnością ludzkich tożsamości, która nie tylko ogólnie charakteryzuje otaczającą nas rzeczywistość, ale bezpośrednio dotyka każdego człowieka. Inspiracją spektaklu są postaci zanurzone w onirycznym świecie, gdzie nie można odróżnić prawdy od fałszu.
czas trwania ok 80 min

13 VI godz. 19.00 SCENA PRZODOWNIK
WIECZÓR HISTORII PANTOMIMY - SARA MANGANO I PIERRE-IVES MASSIP/FRANCJA

Kolejny raz przybliżymy Państwu sylwetki najważniejszych twórców teatru pantomimy. Rozmowy z twórcami, zostaną zilustrowane fragmentami spektakli oraz pokazami w wykonaniu prowadzących. Tegoroczni goście: Sara Mangano i Pierre-Yves Massip z Francji w swym nauczaniu opierają się na zrozumieniu i wykorzystaniu trzech głównych szkół mimu: Marcela Marceau, Etienne’a Decroux i Jacques’a Lecoqa.
czas trwania ok. 70 min

16 VI godz. 19.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
WIECZÓR WSPÓŁCZESNEJ PANTOMIMY - /SKŁAD MIĘDZYNARODOWY

Wieczór pomyślany jako konfrontacja technik, stylów i form ukaże bogactwo i różnorodność współczesnej sztuki teatru pantomimy. Do udziału w prezentacjach zostają zaproszeni artyści pochodzący z różnych miejsc na świecie, którzy prezentują charakterystyczne dla ich pracy krótkie formy teatralne.
czas trwania 120 min /jedna przerwa/

18 VI GODZ. 18.00 I GODZ. 20.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
LUSTRO - SCENA PLASTYCZNA KUL LESZKA MĄDZIKA/POLSKA

„Lustro” to więcej niż nieme odbicie. To potrzeba zajrzenia do własnego wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza.
czas trwania 40 min

19 VI godz. 19.00 SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
BACHANTKI - WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY/POLSKA

Twórcy spektaklu inspirują się przedstawieniem „Przyjeżdżam jutro” Henryka Tomaszewskiego – „collage’u” obrazów pantomimicznych inspirowanych „Bachantkami” Eurypidesa i „Teoremą” Piera Paola Pasoliniego. Opowiadają m.in. o rozdarciu człowieka, którego istnienie to balansowanie na cienkiej linie, rozciągniętej między twardą rzeczywistością a kruchością świata marzeń.
czas trwania 90 min bez przerwy

Wiecej na: www.mime.pl


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa