DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO
„BILET ZA 500 GROSZY”
Polskie teatry po raz trzeci grają za grosze. I czekają na nowych widzów

SPRZEDAŻ  BILETÓW ZA 500 GROSZY NA SPEKTAKL ,,SZALBIERZ'' WYSTAWIANY 16 MAJA W TEATRZE DRAMATYCZNYM ROZPOCZNIE SIĘ 13 MAJA.
JEDNA OSOBA MOŻE NABYĆ 2 BILETY. NIE PROWADZIMY REZERWACJI MIEJSC.

BILETY NA SPEKTAKL  DO TEATRU DRAMATYCZNEGO BĘDZIE MOŻNA NABYĆ OD DNIA 13 MAJA OD GODZ. 12-TEJ W KASACH:

Kasa -Scena im. Gustawa Holoubka, Scena im. Haliny Mikołajskiej
PKiN, pl. Defilad 1
Kasa - Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia.

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów uczestniczących – 98 spektakli – 38 miast, a więc o siedem teatrów więcej niż w roku ubiegłym. Zmieni się także nieco formuła samego świętowania. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle nie będą wystawiane w kolejną sobotę, jak było w roku ubiegłym, lecz przez cały tydzień – aż do 20 maja. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych”, który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne na: stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa