Marta Król

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jeszcze jako studentka PWST zagrała w „Mistrzu i Małgorzacie” Michaiła Bułhakova w reżyserii Krystiana Lupy w Teatrze Starym w Krakowie /2002/, na deskach krakowskiego PWST stworzyła kreację w „2+2” E.A.Whiteheada w reżyserii Jerzego Stuhra /2003/.

W Teatrze Dramatycznym w Warszawie stworzyła role w spektaklach: „Obsługiwałem angielskiego króla” Bohumila Hrabala w reżyserii Piotra Cielaka /2003/, „ Gry i zabawy” Mazya Edna w reżyserii Tomasza Gawrona /2004/, „Niedokończony utwór na aktora” Niny Zariecznej w reżyserii Krystiana Lupy /2004/, „Alina na zachód” Dobbrowa Dirka w reżyserii Pawła Miśiewicza /2006/.
W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach: ,,Król Edyp" Sofoklesa, ,,Nosorożec" E. Ionesco, ,,Cudotwórca" B. Friela, oraz ,,Dziwny przypadek psa nocną porą" S. Stephensa.

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa