TEATR DRAMATYCZNY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to jeden z najważniejszych polskich teatrów. Wśród dyrektorów teatru było wielu wybitnych twórców, m.in.: Jan Świderski, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz. Od stycznia 2013 roku Teatr Dramatyczny został połączony z Teatrem Na Woli im. T. Łomnickiego i jest obecnie największym teatrem w Polsce. Wystawia na czterech scenach, w trzech dzielnicach Warszawy: w Śródmieściu, na Woli oraz na Mokotowie.

Teatr Dramatyczny nieustannie pracuje nad poprawą swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

W Pałacu Kultury i Nauki Scena im. G. Holoubka jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową windą od strony wejścia głównego. Na Scenę im. H. Mikołajskiej również możliwy jest  wjazd windą. Kawiarnia teatralna jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Na Scenie im. G. Holoubka jest możliwość demontażu foteli w tylnych rzędach na parterze i udostępnienia przestrzeni dla większej ilości wózków inwalidzkich. W przypadku takiej potrzeby prosimy o informacje przy zakupie biletów.

Scena im. Haliny Mikołajskiej posiada:
- windę dostosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach
- łazienkę dostosowaną dla osób z niepełnosprawnością
- pętlę indukcyjną na całej przestrzeni sceny i widowni (jest ona włączona na stałe, osoby z aparatmi słuchowymi mogą korzystac z niej na każdym spektaklu)

Dojazd komunikacją miejską / Scena im. G. Holoubka i Scena im. H. Mikołajskiej/
Metro Centrum
Tramwaj: 4, 24, 25,35
Autobusy: 109, 128, 160, 171, 501, 517, 518, 520

Scena na Woli im. T. Łomnickiego przy ul. Kasprzaka 22 dysponuje platformą schodową z udźwigiem do 230 kg dla ręcznych wózków inwalidzkich oraz toaletą przystosowaną dla niepełnosprawnych ruchowo, dostępna jest również kawiarnia.

Informujemy, że obecnie na Scenę na Woli można dojechać autobusami linii: 105, 109, 159, 178, 422, 103, 136 171 i 190 (przystanek SZPITAL WOLSKI) oraz 151 (przystanek ROGALIŃSKA)

Scena Przodownik nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową (bariery architektoniczne) jednakże dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w naszym teatrze mogła się odbyć. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Widza, z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem przed datą spektaklu.

Teatr dysponuje zestawami do audiodeskrypcji.

Teatr we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier zaprezentował już wiele spektakli z audiodeskrypcją i/lub napisami dla niesłyszących.

Na wszystkie spektakle w Teatrze Dramatycznym przysługują zniżki dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie bilety dla osób niepełnosprawnych oraz opiekuna osoby niepełnosprawnej są w cenie 15 zł.

W razie pytań prosimy o kontakt z kasami Teatru:

Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego,
ul. Kasprzaka 22
tel. 22 632 24 78
tel. kom. 663 741 122

Scena Przodownik,
ul. Olesińska 21
tel. kom. 663 741 903

Scena im. Gustawa Holoubka i Scena im. Haliny Mikołajskiej,
PKiN, pl. Defilad 1
tel. 22 656 68 44
tel. kom. 602 792 282


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa