Magdalena CzerwińskaMagdalena Czerwińska

(ur. 1978) Absolwentka krakowskiej PWST. Ma na swoim koncie role na deskach Sceny Stu w Krakowie (Lady Southwell w „Królowej i Szekspirze” Esther Vilar w reżyserii Mikołaja Grabowskiego), Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu (Leila w „Wybranych” według Jeana Geneta w reżyserii Agaty Dudy-Gracz), a także warszawskiego Teatru na Woli (Maria w „Ostatnim Żydzie w Europie” Tuvii Tenenboma w reżyserii Olgi Chajdas).

Grała także w spektaklach Teatru Telewizji, między innymi: Elę w „Kąpielisku Ostrów” Pawła Huelle w reżyserii Macieja Englerta, Córkę w „Miłości” Olgi Tokarczuk w reżyserii Filipa Zylberta, Teresę w „Księciu Nocy” Marka Nowakowskiego w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego oraz Olę w „Grach operacyjnych” Petera Raina w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej.

Ma na swoim koncie także role filmowe, między innymi w „Dublerach” Marcina Ziębińskiego i „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego. Grała także w serialach telewizyjnych, między innymi w: „Glinie”, „Oficerach” i „Prawie miasta”.

Na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymała nagrodę prezesa Radia Łódź za rolę Ewy w przedstawieniu „Rajski ogródek” Tadeusza Różewicza w reżyserii Pawła Miśkiewicza (Łódź, 2001). Jest także laureatką Nagrody Prezydenta Torunia dla niepokornego twórcy filmowego związanego z Kujawami i Pomorzem, którą otrzymała za rolę w filmie „Wojna polsko-ruska” na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” (Toruń, 2009).

Na scenie Laboratorium Dramatu można ją oglądać w roli Ekantki, którą gra na zmianę z Elżbietą Komorowską w „Tiramisu” Joanny Owsianko w reżyserii Aldony Figury. Brała także udział w czytaniach aktorskich: „Liszki” Artura Ilgnera w reż. Marka Pasiecznego, „Zabić Bonda” Roberta Bolesty w reż. Łukasz Kosa oraz „Ronda” Agnieszki Jelonek w reż. Aldony Figury.


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa