Maciej WyczańskiAktor. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Występował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatru Łaźnia w Nowej Hucie („Wszystkie rodzaje śmierci” A. Pałygi), Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu („Życie jest snem” P. C. de la Barca, „Odpoczywanie” P. Passiniego, „Romeo i Julia” W. Shakespeare’a), Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie („Artaud. Sobowtór i jego teatr” P. Passiniego), Teatru Na Woli im. T. Łomnickiego („Prorok Ilja” T. Słobodzianka). W Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy można go oglądać w „Młodym Stalinie” T. Słobodzianka. Współpracuje z wrocławskim Teatrem Pantomimy im. H. Tomaszewskiego. Ma na swoim koncie liczne role filmowe i telewizyjne.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można go zobaczyć w spektaklach: ,, Kupiec wenecki" W. Shekspeare'a, ,,Młody Stalin" T. Słobodzianka,  ,,Szalbierz" G. Spiro, ,,Trzy siostry" A. Czechowa, ,,Bent" M. Shermana.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa