Warszawskie Centrum Pantomimy

Lionel Menard
AGUA DE LAGRIMAS

 

 

 

Tajemniczą historię inspirowaną "Pachnidłem" Süskinda i opowiedzianą językiem klasycznej pantomimy można zobaczyć 14 i 15 listopada o godzinie 19:00 na Scenie Przodownik.

Spektakl powstał we współpracy z uczniami i współpracownikami Marcela Marceau - Lionelem Menardem, Wolframam Bodeckerem i Alexandrem Neandrem.

Pan Jefferson jest leciwym i doświadczonym mistrzem perfumiarskim, cieszy się uznaniem od czasu stworzenia swojego bardzo popularnego zapachu. Ale niestety, moda przemija, a wraz z nią sława tego perfumiarza. Pewnego dnia puka do jego drzwi Frollo, osobnik tak paskudny że aż przerażający, który w zamian za nocleg i posłanie, proponuje mu zajęcie się obejściem. Chcąc poświęcić się bez reszty tworzeniu nowego zapachu, pan Jefferson przyjmuje tę jakże korzystną propozycję.Propozycję, której konsekwencje wkrótce nadejdą...

Spektakl "Agaua De Lagrimas" jest swoistą impresją na temat powieści "Pachnidło" Suskinda.Tutaj jednak całość historii dzieje się między i poza słowami tworząc dopracowany w szczegółach spektakl prawdziwej pantomimy.

Reżyseria LIONEL MENARD
Współpraca ALEXANDER NEANDER, WOLFRAM VON BODECKER
Scenografia/Kostiumy AGNIESZKA MAGIERA/EMILIA OBŁĘKOWSKA
Światła ANDRZEJ KRÓL

Występują: MAJA PIECZERAK, EWELINA GRZECHNIK, MARTA GRĄDZKA,
PAWEŁ KULESZA, BARTŁOMIEJ OSTAPCZUK

"Aqua de Lagrimas" tajemnicza opowieść z dreszczykiem przypominająca słynne "Pachnidło" Süskinda była hołdem złożonym zarówno Marcelowi Marceau, jak i Henrykowi Tomaszewskiemu. A Bartłomiej Ostapczuk jako nieporadny sługa Frollio wzbudzał zachwyt i wzruszenie. /Rzeczpospolita/.

Ten znakomity spektakl w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy opowiedziany jest językiem Marcela Marceau. Wszyscy wykonawcy: Marta Grądzka, Ewelina Grzechnik, Maja Pieczarek, Paweł Kulesza i Bartłomiej Ostapczuk, zaprezentowali dobre przygotowanie edukacyjne i wysokie umiejętności artystyczne. A Bartłomiej Ostapczuk grający główną postać może zapisać tę rolę w poczet swoich najlepszych dokonań artystycznych. To prawdziwa kreacja../Nasz Dziennik/
TEATR Warszawskiego Centrum Pantomimy jest nową, powstałą w 2013r. grupą teatralną. Tworzony jest przez aktorów od lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Spektakle Teatru realizują międzynarodowi twórcy sztuki pantomimy. Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych twórców staramy się ukazać, jak wiele sztuka Pantomimy ma do zaoferowania współczesnemu widzowi. Widzowi, dla którego pomimo wieloletniej tradycji mimu w Polsce, sztuka ta często potrafi stanowić wspaniałe artystyczne odkrycie.


W a r s z a w s k i e   C e n t r u m   P a n t o m i m y


Celem Warszawskiego Centrum Pantomimy jest tworzenie przestrzeni, w której możliwy jest prawdziwy rozwój sztuki teatru pantomimy. WCP jest organizatorem warsztatów, do których zapraszani są uznani artyści tej sztuki z kraju i zagranicy. Dużą wagę przywiązujemy do wspierania projektów teatralnych z dziedziny sztuki mimu oraz produkcji spektakli pantomimy. Wierzymy, że prowadzone na różnych płaszczyznach działania edukacyjne i artystyczne, utworzenie profesjonalnego zespołu teatralnego a także planowane publikacje wypełnią lukę powstałą po zamknięciu w 2001r. Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz przyczynią się do wzrostu zainteresowania odkrywaną na nowo Sztuką Mimu.

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa