„DARK TRILOGY”
Tantehorse

"Śmierć Markiza de Sade - On the Dark Road" / "Dante - Light in a Darkness" Teatr fizyczny i pantomima nowoczesna na tle czarnej groteski, surowej cielesności i poetycznej kruchości. "Śmierć Markiza de Sade - On the Dark Road", przedstawienie które jest pierwszą częścią Dark Trilogy (następna części to Virginie - In a Dark Place oraz Dante - Light in the Darkness), powstało ze snu i z wyboraźni, które zostały przygotowane w wolnych improwizacjach. Widz zostaje wprowadzony w fikcyjną galerię grzechów, w których pojawiają się i znowu znikają poszczególne obrazy śmierci. Imaginacja dopełnia i zarazem rozwija następną imaginację a historia istnieje tylko w samotnym procesie rozwoju. Jednym z podstawowych środków artystycznych jest oferowana niedorzeczność, która wzmaga indywidualną wyobraźnię widza i doświadczenie.

Nadejdzie śmierć i będzie miała twoje oczy... Surrealistycznie dekadencyjne bluźnierstwo w gatunku teatru fizycznego i mimu. "Dante - Light in a Darkness" jest ostatnią częścią trylogii teatralnej DARK zawierającą surrealistyczną i dekadencyjną poetykę z elementami teatru fizycznego i tańca współczesnego. Zaczynając motywem wygasającej miłości budzącej się w mgle wspomnień w części drugiej ("Śmierć Markiza de Sade - On the Dark Road"), pojawia się na scenie miłość namiętna, grzeszna, nałogowa. Jeżeli ktoś nie poczuł piekła, to trudno otworzy bramę raju. Z drugiej strony, kto nie przeżył raju, to trudno mu zrozumieć piekło. Piekłem nie jest nasze otoczenie, piekło istnieje w nas samych. Również każdy z nas może odnaleźć w sobie nadzieję do raju. 

autorzy, reżyseria: Teatr Tantehorse i Petr Boháč 
muzyka: Matouš Mef Hekela 
światła: Martin Špetlík 
obsada: Miřenka Čechová, Radim Vizváry 

współpraca reżyserska: Petr Boháč 
muzyka: Matouš Mef Hekela, J. S. Bach 
scenografia, kostiumy: Petra Vlachynská, Lucia Škandíková 

Teatr TANTEHORSE został założony przez Miřenkę Čechową i Radima Vizvarego. Tematem ich twórczości jest kontynuacja tradycji czeskiej pantomimy i równocześnie szukanie nowych form, które pantomimę wzbogacają i otwierają jej drogę dla konfrontacji ze współczesną światową twórczością mimu. Przedstawienia zespołu, które łączą sztukę mimu z teatrem i tańcem współczesnym, są aktualne, prowokujące.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa