Warszawskie Centrum Pantomimy

przedstawia

 

Lionel Menard

AGUA DE LAGRIMAS

P a n t o m i m a

 

Pan Jacobson jest leciwym i doświadczonym mistrzem perfumiarskim, dobrym i pilnym rzemieślnikiem, nie obdarzonym jednak iskrą wrodzonego talentu. Cieszy się uznaniem od czasu stworzenia swojego najbardziej uznanego zapachu,który zresztą nie jest jego dziełem, ale jego zmarłej małżonki.

Ale niestety, moda przemija, a wraz z nią sława tego perfumiarza, który nie nadąża już za duchem czasu.
Pewnego dnia puka do jego drzwi Frollo, osobnik tak paskudny że aż przerażający, który w zamian za nocleg i posłanie, proponuje mu zajęcie się obejściem. Chcąc poświęcić się bez reszty tworzeniu nowego zapachu, pan Jacobson z radością przyjmuje tę jakże korzystną propozycję, która pozwala mu nie zadręczać się przyziemnymi sprawami podczas tworzenia i komponowania.

« Jakież to dziwne – myśli pan Jacobson – jeśli na takim legowisku nawet pies nie miałby odwagi się położyć, a ten Frollo sprawia wrażenie, jakby nigdy nie widział tak kolorowego nakrycia ».
Czy trzeba było przystawać na tę propozycję? Teraz już za późno...

W jaki sposób z kompletnego marazmu, interes pana Jacobsona w kilka miesięcy rozkręci się tak, że wszyscy mieszkańcy wioski będą walczyć aby powąchać jego najnowsze zapachy.
Co kryją w sobie te nowe, urzekające perfumy? Dlaczego one właśnie są coraz bardziej upajające i odurząjące ?

Czyżby ten paskudny Frollo, podobny do tłustego kocura, skrywał jakąś wielką tajemnicę?
Dlaczego... jak to możliwe, że od czasu pojawienia się tego człowieka, wzbudzającego wstręt w całej wiosce, los jej mieszkańców tak bardzo się odmienił ?
Czy ktoś ma o tym jakiekolwiek pojęcie ?
A jak wyjaśnić niespodziewane zniknięcie młodej Marie?
Nikt co prawda o tym nie mówi...a tymczasem w podziemiach sklepu Frollo myśli o tym bez przerwy dnami i nocami, niemal w taki sposób... jakby... jakby....

Reżyseria: Lionel Menard
Asystenci reżysera: Alexaner Neander, Wolfram Bodecker

Występują: Maja Pieczerak/Paulina Szczęsna, Ewelina Grzechnik, Paulina Staniaszek, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ostapczuk, Ireneusz Wojaczek

Czas trwania: 60 min /bez przerwy/


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa