Anna Gajewska    anna_gajewska

Aktorka. Absolwentka  Akademii Teatralnej  w  Warszawie. Otrzymała wyróżnienie za rolę Heleny w przedstawieniu  dyplomowym „Fragmenty z Szekspira” podczas XVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Debiutowała na scenie Teatru Dramatycznego im. G. Holoubka w Warszawie. Współpracowała również z  teatrami Nowym, Rampa i Syrena w Warszawie oraz z Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia. Występowała w cyklu oper radiowych w reż. A. Seniuk z muzyką M. Małeckiego (była m.in  Balladyną w „Balladynie” J. Słowackiego). Autorka scenariusza i reżyser filmu „Warszawiacy” - dokumentu o warszawskiej społeczności Wietnamczyków  zrealizowanego przez Fundację Sztuki „Arteria”. Laureatka „Wdechy” Gazety Wyborczej w 2006 roku za projekt „Podróż do Azji”- wycieczki na Stadion Dziesięciolecia w Warszawie. Laureatka Grand Prix IX Konkursu Verba Sacra na artystyczną interpretację tekstu biblijnego i klasycznego. Obecnie współpracuje z Laboratorium Dramatu i Teatrem Na Woli, gdzie zagrała m.in. w „Kowalu Malambo" i „Merlinie" Tadeusza Słobodzianka, a także „Tiramisu”, „Gardenii" i „Baden Baden". Związana ze Studiem Teatralnym Koło, w którym można ją zobaczyć m.in. w „Muminkach” i „Hydrauliku” Igora Gorzkowskiego.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach: ,,Kupiec  wenecki" W. Shakspeare, ,,Merlin. Inna historia" T. Słobodzianek, ,,Młody Stalin" T. Słobodzianek, ,,Trzy siostry" A. Czechow, ,,Dziwny przypadek psa nocną porą" S. Stephens.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa