robert_majewskiRobert T. Majewski

Aktor. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Należał do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrał m.in.: Ajakosa w „Żabach” Arystofanesa, Klapsera w „Kopciuchu” J. Głowackiego, Żołnierza i Zalotnika w spektaklu „On. Drugi powrót Odysa” A. i J. Grzegorzewskich oraz Michała w „Poduszycielu” M. McDonagha.  Grał także w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W Teatrze Na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie zagrał Jakuba Kaca w „Naszej klasie”, Aćko w „Proroku Ilji” T. Słobodzianka i Reżysera w „Wyzwoleniu” St. Wyspiańskiego. W Teatrze Dramatycznym m.st. grał w „Operetce” W. Gombrowicza w reż. W. Kościelniaka. Na stałe współpracuje ze Sceną Przodownik; zagrał Psa z kulawą nogą w „Absyncie” M. Fertacz, Księdza w „Przylgnięciu” P. Rowickiego oraz Keu seneszala w „Merlinie” T. Słobodzianka. Na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymał nagrodę dyrektora Teatru Narodowego w Warszawie w postaci angażu za role: tytułową w „Amadeuszu” P. Shaffera oraz Pana Młodego w przedstawieniu „Wesele. Sceny wybrane” według St. Wyspiańskiego.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można go zobaczyć w spektaklach : ,,Kupiec wenecki" W. Shakespeare'a, ,,Madame" A. Libery, ,,Trzy siostry" A. Czechowa, ,,Wzrusz moje serce" H. Levina i ,,Dziwny przypadek psa nocną porą" S. Stephensa.

.

.

 

.

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa