Marcin Sztabiński

(ur. 1976) Aktor. Absolwent wrocławskiej PWST. Debiutował rolą Lokaja Stanisława w „Operetce” W. Gombrowicza w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Zagrał Laertesa w „Ja, Hamlet” W. Shakespeare’a w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu; wystąpił w przedstawieniu „Ballady morderców” N. Cave'a na scenie Teatru K-2 we Wrocławiu. Związany jest z Laboratorium Dramatu, gdzie na scenie Przodownik zagrał Skwarę i Lekarza w „Przylgnięciu” P. Rowickiego. Wystąpił ponadto 99 groszy w „Szajbie” M. Sikorskiej-Miszczuk oraz w „Obcym Królu” C. Cyberskiego.  Grał również w spektaklach Teatru Telewizji. Ma na swoim koncie t role filmowe, m.in. w „Jestem” D. Kędzierzawskiej, „Nieruchomym poruszycielu” Ł. Barczyka i „Kołysance” J. Machulskiego.

Związany z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy, gdzie występuje w spektaklach: „Merlin. Inna historia" T. Słobodzianka, ,,Młody Stalin" T. Słobodzianka", ,,Rosyjski kontrakt" A. Płatonowa, ,,Trzy siostry" A Czechowa oraz ,,Dziwny przypadek psa nocna porą" S. Stephensa.

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa