Mariusz Drężek

 

 

Aktor. Absolwent PWST we Wrocławiu. Debiutował rolą Jana w „Fantazym” J. Słowackiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie zagrał także w „Śnie nocy letniej” W. Shakespeare’a, „Historii PRL wg Mrożka” S. Mrożka i „Immanuelu Kancie” T. Bernharda. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie zagrał: Na Scenie Przodownik - Prawie męża w „Absyncie” M. Fertacz, Św. Piotra, Pipo i Gracza II w „Malambo” T. Słobodzianka, Jasnego w „Przylgnięciu” P. Rowickiego, Gowena w „Merlinie”, na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego zagrał Menachema w „Naszej klasie” T. Słobodzianka, a na Scenie im. G. Holoubka m.in. Spandriana w „Młodym Stalinie” T. Słobodzianka oraz Pana Braddocka  w „Absolwencie” T. Johnsona. Współpracuje ze stołecznymi teatrami: Ateneum im. S. Jaracza (Puk w „Śnie nocy letniej” W. Shakespeare’a), Studio im. St. I. Witkiewicza (Fornalski w „Zaklętych rewirach” H. Worcella), Teatrem Polonia („Bagdad Café” P. Adlona), OCH-Teatrem (Pasiukowski w „W małym dworku” St. I. Witkiewicza), Konsekwentnym (m.in. „Gra” D. Parker), Muzycznym „Roma”. W Teatrze Wytwórnia był Stanisławem Retro w spektaklu „Paw królowej” D. Masłowskiej. Ponadto współpracował z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu oraz Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie. Grał także w spektaklach Teatru Telewizji (m.in. w „Kuszeniu cichej Weroniki” R. Musila). Ma na swoim koncie role filmowe (m.in. w „Starej baśni” J. Hoffmana, „Tulipanach” J. Borcucha, „Rezerwacie” Ł. Palkowskiego oraz „Generale. Zamachu na Gibraltarze” A. Jadowskiej) i telewizyjne. W 1997 roku otrzymał I nagrodę na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Fircyka w dyplomowym przedstawieniu „Fircyk w zalotach” F.  Zabłockiego w reżyserii K. Kulińskiego. Otrzymał także II nagrodę oraz statuetkę „Andrzeja” dla najdowcipniejszego uczestnika festiwalu na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.
W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można go zobaczyć w: ,,Absolwencie" T. Johnsona, ,,Królu Edypie" Sofoklesa,  ,,Nocy żywych Żydów" I. Ostachowicza, ,,Szalbierzu" G. Spiro oraz ,,Bencie" M. Shermana.
 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa