Martyna Peszko

Absolwentka krakowskiej PWST. Zadebiutowała rolą Rózi w „Dożywociu” Aleksandra Fredry w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, gdzie wystapiła również w „Zimie pod stołem” Rolanda Topora (reż. Krzysztof Rekowski) i „Wieczorze Trzech Króli” Szekspira (reż. Katarzyna Deszcz). U Jana Peszka zagrała w sztukach Sergi Belbela: „Łożu” w krakowskiej Scenie Stu i w „Po deszczu” w Teatrze PWST. Za tę ostatnią rolę, która była jednocześnie jej dyplomem, została nagrodzona na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2003 roku. Na ekranie kinowym można ją oglądać w filmie Leszka Wosiewicza „Rozdroże cafe”.

W Laboratorium Dramatu zagrała rolę Kreatywnej w „Tiramisu” Joanny Owsianko (reż. Aldona Figura), Aniki w „Urojeniach” Pawła Jurka, Agaty w „Agata szuka pracy” Danuty Łukasińskiej (obydwie sztuki w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego) i Kobiety IV w „Gardenii” Elżbiety Chowaniec (reż. Aldona Figura). Brała również udział w czytaniu „Zegarów” Tomasza Łubieńskiego (reż. Zdzisław Wardejn), „Szóstej! Szóstej!” Tadeusza Peipera (reż. Jarosław Tumidajski) i „Potępionego za niewiarę” Tirso de Moliny (reż. Krzysztof Rekowski).

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa