pacek"Zerwać Maskę"

 

 

14 stycznia o 19:00 w Teatrze Dramatycznym odbyło się spotkanie w cyklu "Maska Jezus" pt. „Zerwać maskę”. Czytał Sławomir Pacek, w dyskusji po czytaniu wzięli udział  prof. Paweł Janiszewski i prof. Tadeusz Bartoś.

Czy Jezus urodził się w Betlejem czy w Nazarecie, co oznacza opowieść o jego zmartwychwstaniu? Kim tak naprawdę był, Bogiem, czy tylko żydowskim mesjaszem, czy może jeszcze kimś innym? Te pytania drążą ludzi od wieków. Od kilkudziesięcu lat rozwój badań historycznych daje nowe wskazówki. Możemy zrekonstruować świat, w którym żył Mistrz z Nazaretu. Na podstawie badań archeolgoicznych, językowych, analiz porównawczych kultur itd. rozumiemy dziś lepiej kulturę Jezusa, jego obraz świata, jego aspiracje, zadanie jakie stawiał przed sobą do wykonania. O tym mówić będzie prof. Paweł Janiszewski z Instytutu Historii UW.

Spotkania w cyklu "Maska Jezus" odbywają się w jeden poniedziałek w miesiącu w Teatrze Dramatycznym. Autorem koncepcji cyklu i jego prowadzącym jest Tadeusz Bartoś - filozof, profesor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Opublikował m.in. „Ścieżki wolności”, „Wolność, równość, katolicyzm”, „Jan Paweł II. Analiza krytyczna”, „W poszukiwaniu mistrzów życia”, „Koniec prawdy absolutnej”.

Poniżej zapis audio dyskuji po spotkaniu pt. "Mit narodzin" (z udziałem dr Zenona Dudka) i krótki film ze spotkania "Rozpacz Jezusa" (czyta Andrzej Grabowski, komentarz prof. Tomasza Polaka), które w zeszłym roku odbyło się na Scenie Przodownik.

AUDIO Mit narodzin - rozmowa

.
spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa