PIOTR JĘDRZEJAS [1975]

Reżyser, aktor. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST z 2004 roku (dyplom obronił w 2005 r.). Reżyserował spektakle między innymi w Teatrze Stu („Monologi waginy” Eve Ensler) i Teatrze Ludowym w Krakowie (m.in. „Bajzel” Krzysztofa Czeczota i jako współreżyser „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a w reż. Jerzego Stuhra), Teatrze im. Jaracza w Olsztynie (m.in. „7 sekund/In God we trust” Falka Richtera, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa i „Żydówek nie obsługujemy” Mariusza Sieniewicza), Stowarzyszeniu Teatralnym N50,18 E18,46 w Zabrzu (m.in. „Edmond” Davida Mameta i „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” Michała Walczaka) oraz Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach („Dziady A. Mickiewicza wg S. Wyspiańskiego” Adama Mickiewicza i Stanisława Wyspiańskiego oraz „Kartotekę” Tadeusza Różewicza).

W latach 1999-2001 należał do zespołu Teatru Nowego w Zabrzu, grał Nicka w „Kto się boi Virginii Wolfee?” Edwarda Albee w reżyserii Laco Adamika w Teatrze Śląskim w Katowicach.

W Laboratorium Dramatu /Scena Przodownik/ wyreżyserował  sztukę "Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś" MIchała Walczaka oraz m.in. czytanie „Tramtadrada” Roberta Utkowskiego i „Króla Mięsopusta” Jarosława Marka Rymkiewicza.

 


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa