TRUP I WALC

recital Pawła Tucholskiego

Łukasz Kos – opieka reżyserska
Fabian Włodarek- opracowanie muzycznie

Muzycy:
Fabian Włodarek - klawisze i akordeon
Kornel Jasiński - kontrabas
Robert Siwak – przeszkadzajki


Paweł Tucholski - Książę Himalaj w przygotowywanej właśnie w Teatrze Na Woli OPERETCE Witolda Gombrowicza w reżyserii Wojciecha Kościelniaka - to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Wykorzystując w pełni swój kunszt wokalny nawiązuje w recitalu do jazzowych i kabaretowych spotkań w kafejkach i piano barach z dawnych lat. W jego wykonaniu usłyszymy utwory Młynarskiego, Wertyńskiego, Kofty, Petersburskiego i innych oraz piosenki Kabaretu Starszych Panów. Śpiewa "Balladę z trupem" i "Na prawo most, na lewo most", "Przedostatni walc" i słynną bielańską "Karuzelę". Właśnie za "Karuzelę" dostał wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1997 roku.

Program recitalu:
1. KARUZELA – W. KRZEMIŃSKI, L. STARSKI
2. KOTECZKA - W. GŁUCH, ST. I. WITKIEWICZ
3. BALLADA Z TRUPEM - J. WASOWSKI, J. PRZYBORA
4. KOKAINKA - A. WERTYŃSKI, A. WERTYŃSKI
5. ACH, JAK PRZYJEMNIE - H. WARS, A. WŁAST
6. A TA JOLA - J. WASOWSKI, J. PRZYBORA
7. TO JEST MÓJ DZIEŃ - M. SART, J. KOFTA
8. NA PRAWO MOST, NA LEWO MOST - H. KOŁACZKOWSKI, A. GRADSTAIN
9. UTWIERDŹ MNIE - J. WASOWSKI, J. PRZYBORA
10. BEZ TWEJ MIŁOŚCI – J. PETERSBURSKI, A. WŁAST
11. ANIOŁ I RÓŻA – J. KOMAN, J. SZCZEPKOWSKI
12. PRZEDOSTATNI WALC - J. SENT, W. MŁYNARSKI

Paweł Tucholski- Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz Studium Wokalnego w Poznaniu. Ma w swoim dorobku liczne role dramatyczne i muzyczne w stołecznych teatrach: Dramatycznym (mulnik w Człowieku z La Manchy M. Leigha i D. Wassermana, Doktor Pepys w Szaleństwie Jerzego III A. Bennetta, Paul w Szóstym stopniu oddalenia J. Guare’a, Hortensyo w Poskromieniu złośnicy W. Szekspira, Ellen w Braciach i siostrach G. Stein, Śpiewak Femios w Powrocie Odysa S. Wyspiańskiego, Jim w Operze żebraczej J. Guya i in.), Na Woli (w spektaklach Jerzego Satanowskiego Rodzina Dreptaków oraz Śpiewniczek uśpionych kantyczek), Prezentacje (Gra pozorów J.C. Carniera, Piosenki francuskie i Kabaret zaginionych facetów – obydwa w reżyserii R. Szejda) oraz Kwadrat(Detektyw w Pomyśle na morderstwo E. Taylora). Aktor znakomicie czuje się w musicalu; zagrał w Chicago J. Kadera i F. Ebba (Mery Sunshine, Teatr Komedia w Warszawie), Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a (tytułowa rola w inscenizacji Teatru Rozrywki), Shrek D. Lindsaya-Abaire i J. Tesori (tytułowa rola, Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni), w widowisku muzycznym Notre Dame l’histoire (Sala Kongresowa w Warszawie) oraz w Nie ma miłości bez Solidarności A. Ozgi i K. Dębskiego (Ksiądz, Teatr Palladium w Warszawie).Paweł Tucholski jest współzałożycielem i aktorem, oraz współtwórcą pięciu kreacji zbiorowych w Teatrze im. Alberta Tisson: Lekcja dykcji, Pluskwa W. Majakowskiego, Guybal Wahazar Witkacego, Męczeństwo i śmierć Jeana Paula Marata wg Petera Weissa oraz Idem per idem. Ma w dorobku ponad dwadzieścia ról w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych, zagrał też w kilku spektaklach Teatru Telewizji. Jest dwukrotnym laureatem wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, głównej nagrody na Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym w Bydgoszczy (1987) za monodram Bal w operze J. Tuwima, oraz — również dwukrotnie — głównej nagrody na Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie (w 1993 r. za przedstawienie Nic nie jest takim jakim się wydaje, a rok później — za spektakl Niech się przędzie bajki nić). Paweł Tucholski zajmuje się również dubbingiem; stworzył m.in. kreacje wokalno-aktorskie dla tytułowych ról w kinowych wersjach filmów Walta Disneya Alladyn i Król Lew.


13, 14 września 2012, godz. 19.00, scena PRZODOWNIK, ul. Olesińska 21
Czas trwania: 1h 15 min

spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa