.
V Letni Przegląd Laboratorium Dramatu
.

.
.
Premiera „Madame” Antoniego Libery, 15 spektakli, pożegnanie „Absyntu” Magdaleny Fertacz i Kabaret na Koniec Świata.  Przegląd spektakli Teatru Na Woli i Sceny Przodownik odbędzie się od 7. do 31. lipca 2012 roku.
.
Festiwal otworzy premiera „Madame” Antoniego Libery w adaptacji Marii Wojtyszko i reżyserii Jakuba Krofty. To opowieść o dojrzewaniu, miłości i buncie przeciw przeciętności. „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego. Szukając sposobu na zbliżenie się do Madame, postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej. W spektaklu występują: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.
.
Na Przeglądzie zobaczymy dwa spektakle w reżyserii Ondreja Spišaka - „Naszą klasę” i „Proroka Ilję” Tadeusza Słobodzianka, trzy spektakle w reżyserii Agnieszki Glińskiej  -   „Amazonię” Michała Walczaka, „Iluzje” Iwana Wyrypajewa” i „Alę z elementarza” Aliny Margolis-Edelman. Część pokazywanych na Przeglądzie przedstawień to premiery tego sezonu – „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, „Matka i dziecko/Letni dzień” Jona Fosse, „Prorok Ilja” Tadeusza Słobodzianka i „Allegro moderato” Szymona Bogacza. W programie również „Baden Baden” Piotra Rowickiego, „Sex Machine” Tomasza Mana, „Gardenia” Elżbiety Chowaniec oraz monodramy, „Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń” Maliny Prześlugi i „Ismena” Anny Wojnarowskiej.
.
Po raz ostatni będzie można zobaczyć „Absynt” Magdaleny Fertacz w reżyserii Aldony Figury. To pierwszy spektakl zagrany na scenie przy Olesińskiej 21. To opowieść o dziewczynie, która nie zgadza się na udział w wyścigu szczurów i w dzień swojego ślubu postanawia się z niego wypisać na zawsze. „Siłą spektaklu jest trafność obserwacji oraz ostrość, z jaką krytykuje oparte na pozorach, konformizmie i hipokryzji związki międzyludzkie.” – pisała o spektaklu „Polityka” W przedstawieniu zobaczymy m.in. Matyldę Paszczenko, Marię Maj i Zdzisława Wardejna.
.
W czasie festiwalu wystąpi również Kabaret na Koniec Świata, czyli kabaret literacki oparty na czarnym humorze, absurdalnych skeczach i aktorskich improwizacjach. Przełamuje tabu, przekracza granice poprawności. W lipca kabaret pokaże swoje najlepsze skecze, monologi i piosenki, czyli program „The Best of”.
.
Na festiwalu odbędą się również czytania aktorskie: czytanie ewangelii i apokryfów w cyklu „Maska Jezus”, którego moderatorem jest profesor Tadeusz Bartoś, czytanie „Królowej śniegu” w prowadzonym przez dr. Cezarego Żechowskiego cyklu „Zapomniane w baśni” i czytanie dramatu Mikołaja Rudkowskiego, białoruskiego dramatopisarza, pt. „Wielka wędrówka urodów” w reżyserii Aldony Figury.
.
Tradycyjnie Letni Przegląd można nazwać festiwalem aktorskim. Na obu scenach zobaczymy między innymi: Marię Maj, Halinę Skoczyńską, Monikę Niemczyk, Joannę Jeżewską, Izabelę Dąbrowską, Dorotę Landowską, Dominikę Ostałowską, Agnieszkę Warchulską, Stanisława Brudnego, Jerzego Trelę, Zdzisława Wardejna, Andrzeja Seweryna, Krzysztofa Stroińskiego, Pawła Domagałę, Łukasza Lewandowskiego, Leszka Lichotę, Michała Czerneckiego i Macieja Zakościelnego.
.
Bilety:
.
eBilet.pl
.
Teatr Na Woli / Scena Przodownik
.
Do 13 czerwca rezerwacja internetowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na wszystkie e-maile odpowiemy po 13 czerwca
.
Od 14 czerwca również na numery telefonów Teatru Na Woli:
22 632 24 78, 663 741 122
.
Od 18 czerwca także na numer telefonu Sceny Przodownik:
663 741 903
.

Na V Letni Przegląd LD dostępny będzie KARNET imienny, który upoważnia jedną osobę do obejrzenia 5-ciu wybranych spektakli granych na obu scenach w dniach 08-31 lipca. Cena karnetu: normalny - 150 zł, ulgowy - 100 zł. Wymagane rezerwacja miejsca na konkretny spektakl.

Program Przeglądu na stronach: www.teatrnawoli.pl i www.labodram.pl


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa