.
Izabela Dąbrowska czyta "Jana Tajemnika"
.
.
23 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie z cyklu "Zapomniane w baśni".  Baśń  Leśmiana "Jan Tajemnik" przeczytała Izabela Dąbrowska, a w dyskusji po czytaniu wzięli udział Eliza Kiepura, Paweł Walewski i Cezary Żechowski.

Baśń „Jan Tajemnik” Bolesława Leśmiana opowiada o samotnym człowieku, który w opuszczonym młynie spotyka diabła. Diabeł spełnia jego największe marzenie, ale spełnienie staje się szybko rozczarowaniem. Zachwyt i radość przeplatają się z bólem i smutkiem, nigdy jednak  nie dochodzi do całkowitego unicestwienia marzeń i pogrążenia się w rozpaczy. Utwór Leśmiana opisuje subtelną grę uczuć, fantazji i percepcji jaka dokonuje się w przestrzeni intersubiektywnej między Ja i Ty. Aby bliżej przyjrzeć się tym zjawiskom do dyskusji po zakończeniu czytania zaproszeni zostali eksperci Eliza Kiepura (psycholożka, polonistka) oraz Paweł Walewski (psychoterapeuta psychoanalityczny). Podejmą oni zagadnienia z pogranicza psychologii intersubiektywnej i psychoanalizy takie jak rytm i muzyczności relacji, pochodzenie mowy i języka, antropogeneza czy tworzenie się więzi w dzieciństwie.  Dyskusję moderuje kurator projektu Cezary Żechowski.

Organizacja w ramach projektu "Źródła w Laboratorium Dramatu" współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa