Grupa Coincidentia
przedstawia

Michał Walczak

.......................KRWAWA JATKA

Reżyseria - Łukasz Kos
.
.

.
„Krwawa Jatka” to rekonstrukcja ostatnich miesięcy życia pary ambitnych młodych ludzi, zakończonego tragicznym finałem. Barbara i Maciej marzą o niezależności. Karierze i sławie. Kiedy okazuje się, że spodziewają się dziecka – pojawia się lęk o przyszłość. Kryzys potęguje napięcie. Gdzie znaleźć etat? Z czego zapłacić ZUS? Jak dostać kredyt? Przygarnia ich dyrektorka renomowanego warszawskiego przedszkola. Czy w jej przedszkolu będą bezpieczni? Czy jest sens się rozmnażać w świecie, który wypadł z formy, w którym zmarli powracają, lalki ożywają, a demony czyhają nawet na placu zabaw?
.
Przedstawienie tylko dla widzów dorosłych.
..
19, 20 kwietnia, godzina 19:00 w Teatrze Na Woli
Grupa Coincidentia
przedstawia
Michał Walczak
Krwawa Jatka
w rolach głównych
Dagmara Sowa – Barbara
Paweł Chomczyk - Maciej
Mariusz Laskowski - Bambi
oraz
Paweł Aigner jako Drakul Nosferat
reżyseria Łukasz Kos
scenografia Mariusz Laskowski
kostiumy Joanna Niemirska
muzyka Dominik Strycharski
multimedia Krzysztof Kiziewicz
współpraca scenograficzna Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Premiera 10.XI.2011
Para utalentowanych młodych twórców teatralnych próbuje zrobić karierę w wielkim mieście, stolicy kreatywności. Pomimo artystycznych sukcesów kilku kolejnych przedsięwzięć, metropolia stawia opór. Narastająca frustracja przyspiesza bicie artystycznych serc, gorączka tworzenia sprawia, że krew szybciej pulsuje w nabrzmiałych żyłach, szalone tętno rytmicznie wysyła w eter komunikat: S.O.S, chcemy grać, wytwarzać iluzję, karmić zgłodniałe piękna dusze widzów!!! Niemy krzyk artystów, jak brzytwa tnie powietrze, odbija się od ścian ignorancji, przemierza oceany czasu, aby dotrzeć do uszu Tego, który od wieków żyje by tworzyć i tworzy by żyć. Para aktorów zostaje zaproszona na plan filmowy, ma stworzyć życiowe role w dziele jego życia. Cena spełnienia będzie wysoka. Tutaj płaci się KRWIĄ.
STRZEŻ SIĘ! KAŻDE ZADRAŚNIĘCIE MOŻE OBUDZIĆ BESTIĘ.
www.grupacoincidentia.pl
Spektakl zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Orange, w ramach stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz we współpracy z Akademią Teatralną, Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
..
Występują
Barbara - Dagmara Sowa
Maciej - Paweł Chomczyk
Bambi - Mariusz Laskowski
oraz
Paweł Aigner jako Drakul Nosferat
.
reżyseria - Łukasz Kos
scenografia - Mariusz Laskowski
kostiumy - Joanna Niemirska
muzyka - Dominik Strycharski
multimedia - Krzysztof Kiziewicz
współpraca scenograficzna - Małgorzata Tarasewicz-Wosik
.
„Zawsze chciałem napisać sztukę krwawą, pełną przemocy, paskudnych postaci, makabrycznych pomysłów i niesmacznych żartów. Długo nie było okazji, brakowało inspiracji, zainteresowanego teatru. W międzyczasie nadciągnął kryzys, spadł jeden samolot i zdarzyło się kilka medialnych horrorów. Kiedy Grupa Coincidentia zaproponowała mi współpracę, wiedziałem, że nadszedł czas na „Krwawą Jatkę”. W czasie kryzysu ludzie zmieniają się w wampiry. Za bezpieczeństwo i karierę gotowi są zapłacić krwią – własną i cudzą. Zwłaszcza cudzą. Bohaterowie sztuki zarabiają wystawiając w przedszkolach własne wersje baśni. To punkt wyjścia akcji, w której makabreska przeplata się z konwencją teatru lalek, a sensacja miesza z komedią obyczajową, by osiągnąć  formę specyficznie polskiego horroru. Podczas wymyślania makabrycznych scen, (moja ulubiona – jedzenie mózgu aktorki) pojawiło się marzenie. Hiszpanie i Włosi, Francuzi i Brytyjczycy mają swoje szkoły horroru, z tradycjami, mistrzami, charakterystycznymi motywami. Może i my powinniśmy stworzyć naszą szkołę horroru? Doświadczenie w makabrze mamy jak mało który naród. To się da przekuć na siłę. Niestety, nad polskim horrorem filmowym podobnie jak nad piłką nożną od lat ciąży klątwa nieudolności. Profesjonalna krwawa jatka jest marzeniem radykałów, śmiesznym horrorem klasy B, który raz na jakiś czas – staje się niepokojąco realny.“ /Michał Walczak/
.
"Wampir jest kultową figurą w literaturze i kinie, ostatnio bardzo inspirującą dla twórców teatralnych. Światu przybliżyły ją hollywoodzkie filmy i niemiecki ekspresjonizm, natomiast tak naprawdę wampir jest bardziej słowiański niż nam się wydaje. Tym spektaklem chcemy tę postać przedstawić w polskich warunkach i w mocno teatralnym kontekście" /Paweł Chomczyk/

Premiera - 10 października 2011
.
www.grupacoincidentia.pl
.
Spektakl zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Orange, w ramach stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz we współpracy z Akademią Teatralną, Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa