Szymon Bogacz

ALLEGRO MODERATO

.
Ewa gra w orkiestrze na oboju. Od kiedy pamięta jej życie jest podporządkowane rodzinie i dążeniu do muzycznej doskonałości. Dość przypadkowo Ewa zaczyna odkrywać swoje potrzeby, możliwości i pragnienia. Postanawia odmienić swoje życie. Jak wysoka jest cena poszukiwania wolności? Na ile możliwe jest odnalezienie własnego ja? Podjęcie kształtowania własnej tożsamości według własnego intelektu, płci i talentu?
.
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenograf: Maciej Chojnacki
Muzyka: Marcin Mirowski
Kierownik produkcji: Magdalena Romańska
Asystent reżysera: Mateusz Karoń
Obsada:
Ewa - Dominika Ostałowska
Pani od pianina, Mama - Elżbieta Kijowska
Pan od oboju, Nowy pan od oboju, Pan profesor, Nauczyciel, Konduktor, Winston - Zdzisław Wardejn
Dziewczynka - Anna Stela
Mężczyzna w garniturze, Biznesmen, Kolega– Bartosz Woźny
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenograf: Maciej Chojnacki
Muzyka: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Mateusz Karoń
.
Obsada:
Ewa - Dominika Ostałowska
Pani od pianina, Mama - Elżbieta Kijowska
Pan od oboju, Nowy pan od oboju, Profesor, Nauczyciel, Konduktor, Winston - Zdzisław Wardejn
Dziewczynka - Anna Stela
Mężczyzna w garniturze, Biznesmen, Kolega– Bartosz WoźnyMariusz Drężek
 
W dniach 29, 30 marca w spektaklu wystąpi Bartosz Woźny.
.
„Do pewnego momentu postać Ewy jest symbolem człowieka, który żyje nie dla siebie, ale pod dyktando innych. W jakiejś mierze jest to dla niej dobre i, co chcę podkreślić, prawdopodobnie życie takich ludzi (większości z nas?) jest łatwiejsze. Nie trzeba się martwić o to, co trzeba robić w życiu, nie trzeba zastanawiać się, czy jest się dobrym, czy wybitnym, a może tylko przeciętnym." – mówi Szymon Bogacz.
.
To jest tekst o dążeniu do wolności, która polega na byciu sobą bez względu na oczekiwania i oceny innych ludzi. Ta droga jest niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy warto nią iść do końca. Bohaterka tego nie wie. Tekst Szymona Bogacza również nie odpowiada na te pytania, ale na pewno zachęca, by zadać je sobie samemu. – mówi Krzysztof Rekowski, reżyser spektaklu.
.
Spektakl powstaje według metody Laboratorium Dramatu polegającej na włączeniu reżysera i aktorów do pracy nad tekstem oraz autora do pracy nad spektaklem.
.
.
..
.
Krzysztof Rekowski o "Allegro moderato"
.
Recenzja w Przeglądzie
.
Recenzja w TeatrdlaWas.
.
.
Czas trwania: 1 godz. 20 min. (bez przerwy).
.
Prapremiera 10 grudnia o godzinie 19:00
Scena Przodownik przy ul. Olesińskiej 21 w Warszawie

 

Producentem spektaklu jest Fundacja Sztuka Dialogu.

Spektakl został realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

 

Szymon Bogacz - studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, był muzykiem orkiestrowym, grał na trąbce w takich orkiestrach jak Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa. W teatrze debiutował dramatem Stosunki damsko-męskie (premiera w Teatrze Zakład Krawiecki we Wrocławiu w 2006 r., reż. Szymon Turkiewicz). Jego sztuka Wariacje międzyludzkie zdobyła trzecią nagrodę za najlepszą sztukę współczesną w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Teatr Stary w Krakowie i miesięcznik „Dialog” w 2006 r.). Wyróżniany za dramaty: Trójkąt (wyróżnienie w VII edycji konkursu na dramat współczesny na Festiwalu Targów Nowej Dramaturgii w Radomiu, grudzień 2007), Dekonstrukcja (wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym IV Forum Współczesnego Dramatu "Lustro. Obraz. Iluzja" w Łodzi – listopad 2008). Sztuka W imię Ojca i Syna znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009 i miała dwie realizacje – w Teatrze im. W. Gombrowicza w Gdyni (listopad 2010), reż. Piotr Kruszczyński (pod tytułem Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać) i w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach (styczeń 2011), reż. Piotr Ziniewicz. W 2009 w wydawnictwie W.A.B. ukazała się jego debiutancka książka Koło kwintowe.
.
.
.Zdjęcia: Grzegorza Pressa
..
 

spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa