Królewna Śnieżka.
.

W
cyklu „Zapomniane w baśni” czytała Joanna Jeżewska.

Kim była Śnieżka? Co może wydarzyć się w relacji między dojrzewającą córką i jej matką? O czym mówi nam „lustro wewnętrzne”? Czy przebudzenie z letargu zawsze prowadzi do znalezienia szczęścia w życiu?

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć prof. Katarzyna Schier (psychoanalityk), prof. Paweł Dybel (filozof) i moderujący dyskusję dr Cezary Żechowski (psychoterapeuta).

Cykl spotkań „Zapomniane w baśni” poświęcony jest analizie bajek, baśni, legend, przekazów ustnych, przypowieści i klechd. Opiera się on na założeniu, że baśnie biorą swój początek w dawnych, zapomnianych na ogół  wierzeniach i mitach, a z drugiej strony opisują istotne doświadczenie człowieka, wyzwania i trudności jakie napotyka on w swoim rozwoju. To odwołanie się do przeszłości indywidualnej i zbiorowej, do początku, zapominania i przypominania, do dzieciństwa pełnego idealizacji, heroicznych fantazji, realnych i wyimaginowanych lęków,  powoduje, że baśń staje się cennym depozytem wiedzy niezależnie od wieku osoby zgłębiającej jej treść. Celem spotkań jest spojrzenie na baśń oczyma współczesnego człowieka.

Czytanie odbyło się 17 października 2011.
.
.
Organizacja w ramach projektu "Źródła w Laboratorium Dramatu" współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
.
Scena Przodownik /dawne Laboratorium Dramatu/
Olesińska 21., Warszawa

spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa