Warsztaty

WarsztatyIdeą Laboratorium Dramatu jest praktyczne poszukiwanie i testowanie nowych rozwiązań dramaturgicznych dla dramatu i teatru. Jedną z form pracy laboratoryjnej są warsztaty. Ich uczestnicy rozwijają umiejętności pisania i konstruowania dramatów, poszukują nowych technik i strategii pisarskich, konfrontują swoje próby dramaturgiczne ze sceną. Obok warsztatów dramaturgicznych LD organizuje także warsztaty z dziedzin pokrewnych dramatowi, takich jak freestyle (improwizacja hip-hopowa) czy warsztaty z metod aktorskich. Służą one poszerzaniu wiedzy o współczesnej kulturze i teatrze, są także okazją do praktycznego wypróbowania różnych form ekspresji scenicznej.

Ważną cechą warsztatów w LD jest ich zespołowy charakter. Uczestnicy wspólnie dyskutują i oceniają efekty swojej pracy. Poza umiejętnościami profesjonalnymi, uczą się współpracy w zespole, która jest podstawą dobrego teatru.

Działalność warsztatowa odbywa się w trzech cyklach:

Warsztaty z metod teatralnych i technik performatywnych

Klasy mistrzowskie

Letnie warsztaty „Sztuka Dialogu”

Warsztaty i klasy mistrzowskie są skierowane do szerokiego kręgu osób, zainteresowanych dramaturgią, zarówno z teatru, jak i ze środowisk akademickich czy literackich. Zapraszamy autorki i autorów, reżyserki i reżyserów, aktorki i aktorów, pisarki i pisarzy, studentki i studentów.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa