Piotr Rowicki

BADEN BADEN

.

Niemiecka posiadłość na Pomorzu w ostatnich dniach wojny. Frau Edith próbuje prowadzić dom na dawną modłę, ale trudno już ignorować wiadomosci z frontu i odgłosy zblizających się czerwonoarmistów. Rzeczywistość gwałtownie wypada z formy, a mieszkańcy domu szukają swoich sposobów na zmierzenie się z katastrofą. Czy uratowanie skóry jest w zasięgu ich możliwości? Czy lepiej zaznać pełni życia przed niechybnym końcem?

Nic nie będzie. Rosjanie to mili, kulturalni ludzie. Zjemy kolację przy świecach, chyba, że przyjdą w porze obiadu, wtedy poczęstujemy ich naszym, typowym niemieckim obiadem. Będziemy jeść w milczeniu, patrząc sobie w oczy. Słychać będzie brzęk sztućców i cykady za oknem, pies dostanie swoją kość a głodny ciepłą strawę. Potem przyjdzie czas na kawę, słodkości i cygara. Porozmawiamy o poezji a może nawet o operze.(...) Będzie dobry alkohol i niezobowiązująca rozmowa. Oni będą mówić pięknym rosyjskim a my pięknym niemieckim. Będziemy się rozumieć, bo przecież ludzie, którzy żyją obok siebie muszą się rozumieć.

W tragikomedii "Baden-Baden" Piotr Rowicki pokazuje wojnę pozbawioną heroicznych czynów. Wszyscy bohaterowie są tu w pewnym sensie nie na swoim miejscu, nie w swojej roli, wrzuceni w „obcą” sytuację, która wymusza na nich przystosowanie się.

Przedstawienie powstało według metody Laboratorium Dramatu – w pracy nad spektaklem bierze udziała autor, a aktorzy i reżyser mają wpływ na ostateczną wersję tekstu dramatu.

OBSADA:
EDITH: Monika Niemczyk
ODETTA: Maria Dejmek
ADA: Martyna Peszko
UDI: Anna Gajewska
LICKE: Mirosław Zbrojewicz / Przemysław Bluszcz
ALEKSANDAR: Bartosz Mazur
RAMZES: Przemysław Sadowski


Reżyseria: Aldona Figura
Scenografia: Jan Kozikowski
Muzyka: Agnieszka Szczepaniak
Kierownictwo produkcji: Magdalena Romańska
Inspicjent: Julian Potrzebny

.

.

Prapremiera - 1 lipca 2011 na Scenie Przodownik przy ulicy Olesińskiej 21

Piotr Rowicki o "Baden-Baden"

Recenzja "Baden Baden" w Metrze

Spektakl grany na scenie Przodownik ul. Olesińska 21

Przedstawienie trwa około 80 minut

Autorzy plakatu: zdjęcie: Daniel Rudzki / Piotr Wacowski; stylizacja: Jan Kozikowski; charakteryzacja: Janusz Kaleja; postprodukcja: Iza Zembrzuska / Tomograf; lay out: Langfuhr&Magenta

.

Fotografie Grzegorza Pressa:

.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa