Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Lenka Vagnerová & Company | Czechy

AVANT TOUT

75 minut (bez przerwy) | Scena na Woli im. T. Łomnickiego

„Avant tout” nowy spektakl grupy Lenka Vegnerová & Company, to oryginalne dzieło francuskiego reżysera Lionela Ménarda.

Wyobraźmy sobie teraz, że nasze najwcześniejsze wspomnienia sięgać mogłyby wstecz aż do momentu, w którym pojawiamy się na tym świecie lub jeszcze wcześniej... wszystko, co zapomnieliśmy lub do czego nie przykładaliśmy żadnej wagi mogłoby, innymi słowy, stać się źródłem nieuświadomionej mądrości i instynktownej energii.
Stańmy się na czas jednego występu dziećmi, zadajmy sobie następujące pytanie: „Czy pociąg przyjeżdża na stację kolejową w Pradze, czy też może praska stacja przybywa na spotkanie pociągu?”

POLSKA PREMIERA 8 czerwca 2019 r., Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Współczesna teatralna grupa taneczna Lenka Vagnerová & Company została założona w 2012 r. przez choreografkę i reżyserkę Lenkę Vagnerovą. Każdego roku trupa prezentuje nowe spektakle w oparciu o dzieła progresywnych autorów. Owe spektakle zawierają w sobie elementy tańca oraz teatrów: fizycznego, lalek oraz dramatycznego. Dzięki swojej działalności trupa przykłada rękę do systematycznego rozwoju gatunku, jakim jest teatr tańca w kraju i za granicą. 
 
Pytania egzystencjalne, rola jaką odgrywają ludzie wobec innych żywych istot i środowiska, w jakim żyją, zabawa rzeczywistością i fantazją – te elementy charakteryzują spektakle trupy. Lenka kładzie nacisk na precyzję sytuacji teatralnych, jakość ruchów, wspiera indywidualność wykonawców, wykorzystuje w pełni mocne strony grupy i jej dynamikę, szuka fizycznych możliwości i granic tego, co potrafi ludzkie ciało. Emocje, wykonywane czynności, pasja, ryzyko, konflikt, harmonia i intuicja są i zawsze były częścią oryginalnego w formie języka teatru Lenki.

 

fot. Michal Hančovský

Twórcy

reżyseria, koncepcja, dramaturgia
Lionel Ménard
muzyka
Tomáš Vychytil
choreografia
Lenka Vagnerová
światła
Michal Kříž / Karel Šimek
projekcja
Erik Bartoš
dźwięk
Eva Hamouzová / Andrej Jurkovič

Obsada

Fanny Barrouquére
Andrea Opavská
Barbora Nechanická
Michal Heriban

Najbliższe spektakle

19:00 08-06

AVANT TOUT

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www strony www strony www